super4petsuper4petsuper4pet

שאלות נפוצות

כיצד לבחור את המזון האידיאלי לכלב שלי?

כשאנחנו רוצים לבחור מזון כלבים חשוב מאד שנתייחס למספר פרמטרים, כדי שניתן לכלב/ה את התחושה הטובה ביותר ולנו נקטין את הוצאות הטיפול הרפואי בהמשך.
גיל הכלב- 

גור - JUNIOR/PUPPY עד גיל שנה (מרכיב החלבון הוא המרכיב החשוב בגיל זה להתפתחות כלבך) מזון גורים עשיר בשומן ומונע ירידה במשקל הכלב עם סיום שלב היניקה.
בוגר- ADULT  מגיל שנה עד גיל 7
מבוגר- SENIOR/MATURE מגיל 7 (מרכיבי החלבון והגלוקוזואמין הם החשובים לכלבך בגיל זה-שמירה על המפרקים)
הרכב המזון- ככל שהמזון יהיה יותר עשיר בחלבון יתאים יותר לתזונתו הטבעית. ככל שהמזון של הכלב עשיר יותר ברכיבים מתאימים הוא צריך לאכול כמות קטנה יותר.
עוף - מזון על בסיס עוף הינו משובח ופותר בעיות כמו נשירה וריח פה.
כבש- מזון איכותי מאד מתאים לכלבים אלרגיים לעוף .
סלמון - מזון על בסיס דגים מתאים לבעיות בעור או לאלרגיים לעוף.
קמח עוף - מזונות רבים הם על בסיס קמח עוף ומתאימים למרבית הכלבים.

קטניות - מזון על בסיס זה עשיר בתערובת צמחית וחסר בבשר.
בעיות שונות -
 גירודים בעור - לעיתים עדיף להעביר למזון על בסיס סלמון ולא על בסיס עוף.
 ריח רע מהפה - ככל שהמזון יהיה אכותי יותר בעיה זו תלך ותקטן כמובן שחייבים להקפיד על ניקיון הפה.
 צואה מרובה ורכה מידי- איכות המזון משפיעה ישירות על הרכב הצואה. מזון אכותי = צואה בכמות מתאימה.

כיצד לבחור את המזון האידיאלי לחתול שלי?

 כשאנחנו רוצים לבחור מזון חתולים חשוב מאד שנתייחס למספר פרמטרים, כדי שניתן לחתול/ה את התחושה הטובה ביותר ולנו נקטין את הוצאות הטיפול הרפואי בהמשך.
גיל החתול-
גור - KITTEN עד גיל שנה
בוגר- ADULT  מגיל שנה עד גיל 7
מבוגר- SENIOR מגיל 7
הרכב המזון- החתול הינה חיה טורפת - ככל שהמזון יהיה יותר עשיר ברכיבי בשר יתאים יותר לתזונתו הטבעית.- חשוב ביותר!!!
קטניות - מזון על בסיס זה עשיר בתערובת צמחית וחסר בבשר.
קמח עוף - מזונות רבים הם על בסיס קמח עוף ומתאימים למרבית הכלבים.
עוף - מזון על בסיס עוף הינו משובח ופותר בעיות כמו נשירה וריח פה.
סלמון - מזון על בסיס דגים מתאים לבעיות בעור או לאלרגיים לעוף.
בעיות שונות -
בעיות בדרכי השתן- חתולים רבים סובלים מבעיות בדרכי השתן ובשוק סוגים רבים של מזונות ספציפים לבעיה זו - האוכל לחתול מכיל כמות מלחים כדוגמת נתרן פחותה מהרגיל.
בעיות בשיניים- מזון מיוחד ORAL CARE מתאים לחתולים שסובלים מבעיה זו.
כדורי שיער- חתולים עם פרווה ארוכה לעיתים סובליםם מכדורי סיער (אותם הפעמים שאתם שומעים אותם מנסים להקיא או מקיאים) ניתן להקל על החתול בעזרת אוכל מתאים שמפרק את כדורי השיער בבטן.
צואה מרובה ורכה מידי- איכות המזון משפיעה ישירות על הרכב הצואה.
 מזון אכותי = צואה בכמות מתאימה.
ריח רע מהפה - ככל שהמזון יהיה אכותי יותר בעיה זו תלך ותקטן.
סוג החתול-
חתול בית- חתול בבית שמחה בבית- אבל החתול צריך תוספת למזון שמכיל רכיבים שחסרים לתזונתו וכן חומרים מפחיתי ריח מהשתן.
חתול פרסי- לחתולים אלה מבנה פנים שונה - אפם פחוס ולכן הם צריכים כופתיות מזון  שמתאימות למבנה זה.
חתול עם פרווה ארוכה - מומלץ להזין במזון המכיל חומר מפחית כדורי שיער - HAIR BALL. 

מדוע לכלב יש ריח לא נעים?

אחת התלונות הנפוצות שאנחנו שומעים מבעלי כלבים היא "הכלב ממש מסריח".ישנן הרבה סיבות לריח רע מבעלי חיים, כאשר הנפוצות ביותר הן ריח רע מהפה , מהאוזניים, מהעור, מהבלוטות האנאליות בפי הטבעת, במחלות כלליות ועקב טפטוף שתן. 
ריח רע מהפה – ישנן שתי אופציות לריח רע,האחת יכולה לנבוע ממזון לא טוב ומקור הריח הוא מדרכי העיכול ויוצא מפה הכלב.
והשניה היא הצטברות אבן שן. אבן שן מורכבת ממינרלים, שיירי מזון וחיידקים הגורמים לריקבון ודלקת ברקמות הפה, וזה המקור לריח המסריח מהפה. 
הפתרון הטוב ביותר לפני הריצה לוטרינר היא לנסות ולהחליף את סוג המזון וכן לעשות צחצוח שיניים,שימוש בלעסניות דנטליות, מזון ייחודי ושימוש בג'ל מיוחד המכיל אנזימים שמפרקים את הפלאק שעל השיניים. שמירה על שיניים נקיות לאורך השנים מונעת בעיות בגילאים מבוגרים וחשובה ביותר בשמירה על בריאות הכלב.
דלקות אוזניים- דלקות אוזניים נגרמות בעיקר מזיהום על ידי חיידקים ושמרים. הסיבה לריח החריף בזמן דלקת היא ההפרשות הדלקתיות המוגברות מהאוזניים. הטיפול הנפוץ הוא תרופתי, לעיתים צריך לשלוח תרבית מהאוזן למעבדה על מנת לאבחן את החיידק שגרם לדלקת ולהתאים את הטיפול הספציפי לחיידק. במקרים כרוניים של דלקות שחוזרות כל הזמן, יש צורך בניתוח להרחבת תעלת האוזן.
בעיות עור שונות – עלולות לגרום לריח חריף גם כן. ישנן סיבות רבות לריח חריף מהעור: סוגי מזון שונים גורמים לריח עור שונה ולעיתים החלפה של סוג המזון פותרת את הבעיה. דלקות עור על רקע חיידקי, פצעים המפרישים מוגלה, הפרשות מוגברות של חלב ואלרגיות.פרעושים וקרציות מהווים זרז לדלקות ואלרגיות ולכן טיפול מונע בכל עונות השנה יכול למנוע בעיות עור. 
הפרשות מהבלוטות האנאליות - באזור פי הטבעת ישנן שתי בלוטות המכילות נוזל מסריח, המשמש את הכלב לסימון עצמים שונים. הבלוטות אמורות להתרוקן באופן נורמלי בזמן עשיית הצואה אך ישנם מצבים אחרים בהם הבלוטות מתרוקנות כמו בזמן לחץ וסטרס ואז יש ריח מאוד מסריח.בבלוטות שאינן מתרוקנות כהלכה עלולות להתפתח סתימה או דלקת, מצבים הגורמים לכלב סבל ודורשים טיפול על ידי וטרינר.כאשר אזור פי הטבעת של הכלב מגורה ניתן לראות שהכלב מלקק את האזור וגורר את ישבנו על הרצפה. במקרה כזה צריך להגיע לוטרינר לצורך בדיקה וריקון הבלוטות.  
מחלות כלליות – קיימים מצבי מחלה מסויימים המתאפיינים בהצטברות של חומרים שונים בדם, חומרים אשר באופן נורמלי אמורים להתפרק ולהתפנות מהגוף לדוגמא, בכשל כליה ישנה עליה ברמת השתנן בדם. כאשר רמות השתנן גבוהות הדבר עלול להתבטא כריח רע מהפה. בנוסף, בכשל כליה ישנה הצטברות מואצת של אבן שן, דלקות חניכיים וכיבים בפה, דבר התורם לריח הרע.דוגמא נוספת הינה מצב ספציפי של סכרת בו מצטבר אצטון אשר מופרש בנשימה. במקרים אלו תלונת הבעלים עשויה להיות שהכלב "מריח כמו שיכור...."
טפטוף שתן – כאשר יש טפטוף שתן הפרוה בפלג הגוף האחורי נרטבת, ולעיתים מתפתחת גם דלקת עור. בכלבים ארוכי שיער קשה במיוחד להבחין בהתחלה במקור הריח והתלונה הינה על ריח רע המגיע מהכלב.  
לסיכום, ישנם מספר מקורות נפוצים לריח רע המגיע מהכלב, חלקם ניתנים לטיפול בעזרת החלפת המזון או שימוש מוצרים לניקוי וחלקם הינם מצבים רפואיים הדורשים אבחון וטיפול.על כן במקרה כזה, מומלץ להגיע לבדיקה אצל הוטרינר.
ראשון,שני,שלישי,רביעי,חמישי,שישי,שבת
ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר
אין מספיק פריטים זמינים. נותרו רק [max].
הוסף לרשימה שאהבתעיין ברשימת המשאלותמחק מרשימת המשאלות
עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה

חזור לקניות

הוסף הערות להזמנה ערוך הערות להזמנה
הערכת משלוח
הוסף קופון

הערכת משלוח

הוסף קופון

קוד קופון יפעל בדף הקופה