אחת התלונות הנפוצות שאנחנו שומעים מבעלי כלבים היא "הכלב ממש מסריח".ישנן הרבה סיבות
לריח רע מבעלי חיים, כאשר הנפוצות ביותר הן ריח רע מהפה , מהאוזניים, מהעור, מהבלוטות האנאליות בפי הטבעת, במחלות כלליות ועקב טפטוף שתן

ריח רע מהפה – ישנן שתי אופציות לריח רע,האחת יכולה לנבוע ממזון לא טוב ומקור הריח הוא מדרכי העיכול ויוצא מפה הכל
והשניה היא הצטברות אבן שן. אבן שן מורכבת ממינרלים, שיירי מזון וחיידקים הגורמים לריקבון

ודלקת ברקמות הפה, וזה המקור לריח המסריח מהפה. הפתרון הטוב ביותר לפני הריצה לוטרינר היא לנסות ולהחליף את סוג המזון וכן לעשות צחצוח שיניים,שימוש בלעסניות דנטליות, מזון ייחודי ושימוש בג'ל מיוחד המכיל אנזימים שמפרקים את הפלאק שעל השיניים. שמירה על שיניים נקיות לאורך השנים מונעת בעיות בגילאים מבוגרים וחשובה ביותר בשמירה על בריאות הכלב
דלקות אוזניים- דלקות אוזניים נגרמות בעיקר מזיהום על ידי חיידקים ושמרים. הסיבה לריח החריף בזמן דלקת היא ההפרשות הדלקתיות המוגברות מהאוזניים. הטיפול הנפוץ הוא תרופתי, לעיתים צריך לשלוח תרבית מהאוזן למעבדה על מנת לאבחן את החיידק שגרם לדלקת ולהתאים את הטיפול הספציפי לחיידק. במקרים כרוניים של דלקות שחוזרות כל הזמן, יש צורך בניתוח להרחבת תעלת האוזן.
בעיות עור שונות – עלולות לגרום לריח חריף גם כן. ישנן סיבות רבות לריח חריף מהעור: סוגי מזון שונים גורמים לריח עור שונה ולעיתים החלפה של סוג המזון פותרת את הבעיה. דלקות עור על רקע חיידקי, פצעים המפרישים מוגלה, הפרשות מוגברות של חלב ואלרגיות.פרעושים וקרציות מהווים זרז לדלקות ואלרגיות ולכן טיפול מונע בכל עונות השנה יכול למנוע בעיות עור. 
הפרשות מהבלוטות האנאליות - באזור פי הטבעת ישנן שתי בלוטות המכילות נוזל מסריח, המשמש את הכלב לסימון עצמים שונים. הבלוטות אמורות להתרוקן באופן נורמלי בזמן עשיית הצואה אך ישנם מצבים אחרים בהם הבלוטות מתרוקנות כמו בזמן לחץ וסטרס ואז יש ריח מאוד מסריח.בבלוטות שאינן מתרוקנות כהלכה עלולות להתפתח סתימה או דלקת, מצבים הגורמים לכלב סבל ודורשים טיפול על ידי וטרינר.כאשר אזור פי הטבעת של הכלב מגורה ניתן לראות שהכלב מלקק את האזור וגורר את ישבנו על הרצפה. במקרה כזה צריך להגיע לוטרינר לצורך בדיקה וריקון הבלוטות.  
מחלות כלליות – קיימים מצבי מחלה מסויימים המתאפיינים בהצטברות של חומרים שונים בדם, חומרים אשר באופן נורמלי אמורים להתפרק ולהתפנות מהגוף לדוגמא, בכשל כליה ישנה עליה ברמת השתנן בדם. כאשר רמות השתנן גבוהות הדבר עלול להתבטא כריח רע מהפה. בנוסף, בכשל כליה ישנה הצטברות מואצת של אבן שן, דלקות חניכיים וכיבים בפה, דבר התורם לריח הרע.דוגמא נוספת הינה מצב ספציפי של סכרת בו מצטבר אצטון אשר מופרש בנשימה. במקרים אלו תלונת הבעלים עשויה להיות שהכלב "מריח כמו שיכור...."
טפטוף שתן – כאשר יש טפטוף שתן הפרוה בפלג הגוף האחורי נרטבת, ולעיתים מתפתחת גם דלקת עור. בכלבים ארוכי שיער קשה במיוחד להבחין בהתחלה במקור הריח והתלונה הינה על ריח רע המגיע מהכלב.  
לסיכום, ישנם מספר מקורות נפוצים לריח רע המגיע מהכלב, חלקם ניתנים לטיפול בעזרת החלפת המזון או שימוש מוצרים לניקוי וחלקם הינם מצבים רפואיים הדורשים אבחון וטיפול.על כן במקרה כזה, מומלץ להגיע לבדיקה אצל הוטרינר.