אז ככה יש מספר סוגי חול לחתול 
(חול פשוט (כמו אבנים קטנות
יתרונות: הכי זול שיש, אפשר להשיג בכל מקום, החל מהסופרים והמכולות הגדולות ועד חנויות חיות ווטרינרים. אין צורך לנקות בכל יום כי ממילא זה לא מונע ריחות.
חסרונות: לא סופג ריחות בכלל, כל פיפי שהחתול עושה מסריח מאוד ושוקע לתחתית הארגז, לכן צריך לזרוק את כל הכמות אחת לשבוע ולשטוף את הארגז בסבון (אחרת עולה ממנו סרחון אמוניה נוראי).
חול מתגבש יש המון סוגים, קוראים לו גם "סופר חול" בחלק מהמקומות-
מתחלק לארבעה תתי-סוגים- רגיל, ריחני, נשטף באסלה וטבעי. בתוך אותן קטגוריות יש חברות שעושות חול עם מאפיינים ייחודיים- לכמות גדולה של חתולים, עם גרגרים גדולים שלא נתפסים ברגליים, כבד יותר שמתפזר פחות בחוץ, וכן הלאה ככל שהכיס מאפשר.
רגיל-
יתרונות: לא מאוד יקר, יוצא כ-15 ש"ח לשבוע, תלוי בגודל השק (שקים גדולים משתלמים יותר), קל לניקוי, צריך רק כף קטנה מחוררת ופעם ביום-יומיים להוציא גושי שתן וצואה ולהוסיף קצת חול נקי. מומלץ אחת לכמה שבועות לזרוק את כל החול ולשטוף את הארגז.
חסרונות: לא תמיד מונע ריחות, לא משתלם אם החתול משלשל וצריך להחליף ולנקות המון פעמים ביום, אחרי כמה זמן הארגז מתחיל להסריח בגלל חתיכות קטנות שקשה לאסוף. אפשר לשפר את מצב הריח ע"י הוספת מטהר חול .
ריחני- כמו הרגיל רק עם תוסף ריח. חסרון: יש חתולים שלא סובלים את הריח ומפסיקים להשתמש בארגז כתוצאה מכך.
נשטף באסלה- יש כמה סוגים שטוענים שאפשר לשטוף אותם באסלה, מנסיוני ומהמלצה של אינסטלטור, אם מדובר בכמויות גדולות (יותר מחתול אחד) זה לא מומלץ כי הרבה פעמים זה יכול לגרום לסתימות בצנרת. בצנרות ישנות כמו שיש  לא הייתי מנסה אפילו.
טבעי- עשוי מחומרים שונים כמו תירס טחון, נסורת גרוסה ועוד. הייתרונות המשמעותיים שלו הוא האקולוגי ומניעת הרעלות בגורים שלפעמים אוכלים את החול בארגז (כי הם טומטומים וינסו לטעום מהכל). טוענים שהוא מתגבש פחות, אני לא ניסיתי.
חול קריסטלי-
חתיכות של חומר שנראה כמו קריסטלים שקופים (לפעמים יש גם חתיכות כחולות קטנות) שסופגים את השתן (ברובו) לתוכם.
יתרונות: הניקוי ממש פשוט, משחילים שקית קטנה על היד ואוספים את חתיכות הצואה בלבד. כשהקריסטלים הופכים צהובים או כשיש ריח מהארגז זורקים הכל וממלאים מחדש.
חסרונות:  יקר, לא טבעי לחתולים כי לא נוח לחפור בו ויש הרבה חתולים שלא אוהבים להשתמש בו, עושה רעש חריקות די מטריד כשהם משתמשים בו, לטעמי לא סופג ממש את הריח ואחרי שבוע של שימוש כבר עולה ממנו ריח אמוניה שאי אפשר להפטר ממנו בלי לזרוק את כל הקריסטלים החוצה.